Novinky

168 blog

Slask Wroclaw vítězem The Finals U15

$rc->blogDescription

Třetí finálový turnaj letošní sezony odehráli o víkendu chlapci v kategorii U15 v polském měste Wroclaw. O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení a z vítězství se radovali hráči WKS Slask Wroclaw.

Čtyři týmy z Polska a dva z Česka se zúčastnily závěrečného turnaje v kategorii U15. V základní skupině A se příliš velké drama nekonalo a do semifinále postupily oba týmy z Wroclawi, tedy WKK i Slask.

Skupina B byla mnohem vyrovnanější a všechny 3 celky si připsaly po jedné výhře a jedné porážce. Muselo tedy rozhodovat celkové skóre a to nakonec poslalo do semifinále oba polské týmy.

Souboj o 5. místo byl tak čistě českou záležitostí mezi BK VIVIDBOOKS Pardubice a BA Nymburk. V obou zápasech měli navrch hráči Pardubic, kteří tak berou 5. místo.

V prvním semifinále rozhodl o svém postupu WKS Slask Wroclaw nad SKM Zastal Zielona Góra až v závěrečné čtvrtině a po sedmibodovém vítězství se stal prvním finalistou. Druhé semifinále mezi domácím WKK WroclawKorona 1919 Krakow bylo vyrovnané jen první poločas a ve druhé půli už měli navrch chlapci z Krakowa, kteří se tak stali druhým finalistou.

V souboji o bronz jasně dominovali domácí hráči, kteří po vysoké výhře nad SKM Zastal Zielona Góra berou alespoň třetí místo. Finálový souboj přinesl veliké drama, které muselo nakonec rozhodnout až prodloužení. V něm byli i dva body šťastnější chlapci WKS Slask Wroclaw, kteří se tak radují z letošního celkového triumfu.

Konečné pořadí finálového turnaje v sezoně 2023/2024:

1. WKS Slask Wroclaw (Polsko)

2. Korona 1919 Krakow (Polsko)

3. WKK Wroclaw (Polsko)

4. SKM Zastal Zielona Góra (Polsko)

5. BK VIVIDBOOKS Pardubice (Česká republika)

6. BA Nymburk (Česká republika)

Individuální ocenění si odnesli tito hráči:

MVP:

Aleksander Kaczmarek (WKS Slask Wroclaw)

All-star team:

Kacper Gastol (Korona 1919 Krakow)

Antoni Gabryjelski (WKK Wroclaw)

Bartosz Olejniczak (SKM Zastal Zielona Góra)

Štěpán Horák (BK VIVIDBOOKS Pardubice)

Daniel Poláček (BA Nymburk)

Nejlepší střelec turnaje:

Kacper Gastol (Korona 1919 Krakow) - 75 bodů (18,8 bodu na zápas)

Na webu naleznete veškeré výsledky včetně statistik, ale i bohatou fotogalerii.

Navštivte také sekci video, případně náš YouTube kanál.

Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf (cs)
167 blog

NH Ostrava vítězem The Finals U14

Druhý finálový turnaj letošní sezony odehráli o víkendu chlapci v kategorii U14 v polském měste Žary. Roli favorita potvrdil tým BK NH Ostrava, který na turnaji nenašel přemožitele a odvezl si zlaté medaile.

Čtyři týmy z Polska a dva z Česka se zúčastnili závěrečného turnaje v kategorii U14. V roli hlavního favorita přijížděli do Polska chlapci BK NH Ostrava, kteří v základní části nenašli přemožitele a to samé platilo i ve finále. Celou sezonu tak uzavřeli s bilancí 18 výher a 0 proher. Z toho je patrné, že letošní titul je ve správných rukou.

Druhé místo berou hráči PGE Spójnia Stargard, kteří ve finále na vítěze nestačili. Klíčový zápas v semifinále ale zvládli, když po velkém dramatu přetlačili WKK Wroclaw až po prodloužení. WKK Wroclaw si ale vše vynahradila v souboji o bronz, kde přehrál BCM Olomouc a bere také medaile.

V souboji dvou týmů, který skončily v základních skupinách na třetí příčce a nepostoupily do play-off se odehrály dva vyrovnané zápasy. V polském souboji mezi NBA Jelenia Góra a pořádajícím klubem BC Swiss Krono Žary se oba celky radovaly jednou z výhry, ale 5 bodů v rozdílu skóre nakonec hrálo ve prospěch NBA Jelenia Góra.

Alan Więckiewicz (BC Swiss Krono Žary)

Denis Kudela (BK NH Ostrava) - 87 bodů (21,8 bodu na zápas)

165 blog

Lučenec vítězem turnaje U17

Závěrečný turnaj základní části v kategorii U17 se odehrál o víkendu v České Třebové a vítězství si na Slovensko odvezli hráči AKAPO Lučenec, kteří sice první zápas prohráli, ale pak už nenašli přemožitele.

V úvodním utkání zaskočili hráče z Lučence chlapci BK NH Ostrava, kteří si připsali cenné a trošku nečekané jasné vítězství. Tato porážka ale Lučenec spíše navnadila a ve zbylých třech utkáních z toho byly tři výhry. V sobotu dokázali pozdější vítězové přehrát i silné polské týmy, které se v celkové tabulce nachází nad nimi.

A právě zápas těchto dvou týmů z Polska uzavřel celý turnaj a byl i přímým soubojem o druhou příčku. Nakonec se z vítězství radovali hráči UKS SP 27 Katowice, kteří v dramatickém a vyrovnaném utkání přetlačili WKK Wroclaw.

Těsně pod stupni vítězů skončil BK NH Ostrava, který sice dokázal porazit první Lučenec, ale vších zápasech s polskými celky odešel poražen.

Bez vítězství na turnaji odjíždí na Slovensko hráči Slávia Trnava.

Michal Bažík (Slávia Trnava)

Kamil Binkiewicz (UKS SP 27 Katowice) - 96 bodů (24,0 bodu na zápas)

164 blog

Slask Wroclaw vítězem posledního turnaje U15

Turnaj v Chomutově uzavřel dlouhou základní část v kategorii U15, která čítala 10 turnajů. Ten závěrečný ovládl jasně polský celek WKS Slask Wroclaw, který tím pouze potvrdil svůj postup do finále.

Malou kaňkou tohoto turnaje bylo, že po odhlášení některých plánovaných účastníků se odehrál pouze ve 4 týmech a tak každého čekaly tři soutěžní zápasy a k tomu jeden bonusový navíc, již ale mimo tabulku.

Naprosto suverénně prošel turnajem polský tým WKS Slask Wroclaw, který všechny zvé zápasy jednoznačně ovládl vysokým rozdílem. O to větší drama se odehrálo o další příčky, když se zbylí tři soupeři dokázali navzájem porazit a rozhodovalo tak jejich vzájemné skóre. Díky tomu se na druhou příčku dostal další polský tým Basket Team Suchy Las a bronz zůstal hostitelskému klubu Levharti Chomutov. Se stejnou bilancí výher a proher jako má stříbrny tým, leč bez medaile, pak skončili chlapci Královští Sokoli Hradec Králové.

1. WKS Slask Wroclaw (Slovensko)

2. Basket Team Suchy Las (Česká republika)

3. Levharti Chomutov (Polsko)

4. Královští Sokoli Hradec Králové (Polsko)

MVP:

Mikolaj Symonowicz (WKS Slask Wroclaw)

Mateusz Marcinkowski (WKS Slask Wroclaw)

Piotr Kozłowski (Basket Team Suchy Las)

Matěj Zouhar (Levharti Chomutov)

Jakub Skalický (Královští Sokoli Hradec Králové)

Dominik Prokeš (Královští Sokoli Hradec Králové) - 53 bodů (17,7 bodu na zápas)

163 blog

Inter Bratislava vítězem The Finals U13

První finálový turnaj letošní sezony odehráli o víkendu chlapci v nejmladší kategorii U13 v polském Krakowě se z celkového triumfu radoval slovenský tým Inter Bratislava. Ten dokázal bez větších obtíží zvládnout všechna 4 svá utkání a raduje se tak z celkového triumfu.

Šest nejlepších týmů po základní části se utkalo na finálovém turnaji v Krakowě, respektive pět nejlepších a k nim domácí pořádající klub. Ten se nakonec ukázal jako černý kůň turnaje, když si došel pro trochu nečekané bronzové medaile.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin po třech týmem, ze kterých postupovali dva nejlepší do semifinále. Vítěz základní části WKK Wroclaw přijel na finále bez několika opor a to sehrálo klíčovou roli. Nejprve v pátek po velkém dramatu podlehl WKK rozdílem 3 bodů pozdějšímu finalistovi Válečníci Děčín. V sobotu pak prohrál i s domácím celkem a zbyl na něj tak pouze souboj o 5. místo.

Ve druhé skupině zbylo třetí místo na další polský celek ORLEN Akademia BM Stal, který nakonec měl v souboji o 5. místo jasně navrch nad WKK.

Do semifinále postoupil jasně jeden z hlavních favoritů BK Inter Bratislava, který nezaváhal ani v souboji s domácím týmem a těšil se na svého soupeře v boji o zlato. Ani druhé semifinále nenabídlo příliš velké drama a po postupu Děčína se tak diváci mohli těšit na česko-slovenské finále.

Naopak čistě polský souboj přinesl zápas o bronz mezi domácími chlapci z Korona 1919 Krakow a Górnik Airteam Walbrzych. Tento duel přinesl obrovské drama až do posledních vteřin a nakonec byli o jediný bod šťastnější hráči pořádajícího klubu.

Finále začali lépe Válečníci Děčín, kteří celou první čtvrtinu vedli, ale od druhé části už začali mít navrch hráči BK Inter Bratislava, kteří postupně navyšovali své vedení až na 30 bodů a nakonec si došli v poklidu pro celkový triumf v letošním ročníku soutěže.

Franciszek Kordas (Korona 1919 Krakow)

Mikolaj Tomczyk (Górnik Airteam Walbrzych)

Igor Jąder (ORLEN Akademia BM Stal)

Hubert Wrobel (WKK Wroclaw)

Mikolaj Tomczyk (Górnik Airteam Walbrzych) - 102 bodů (25,5 bodu na zápas)

162 blog

Pardubice se na třetí pokus dočkaly vítězství

Na domácím turnaji v kategorii U15 se chlapci BK VIVIDBOOKS Pardubice konečně dočkali vítězství. Po třetím a druhém místě z předchozích turnajů to tentokrát před domácím publikem vyšlo a bylo z toho 1. místo.

Pět týmů ze tří států se sjelo na předposlední turnaj kategorie U15 do Pardubic, který bez porážky ovládli domácí hráči. Nejvyrovnanější výsledek s nimi hned v úvodním utkání turnaje sehráli Sršni Písek. Ti však v zápase o stříbro podlehli SKM Zastal Zielona Góra ve velkém dramatu o jediný bod.

Asi největší drama bylo ovšem k vidění v souboji o 4. místo. Německý celek Oberpfalz Hunters vedl po třech čtvrtinách již o 22 bodů, ale přesto šel zápas do prodloužení. V něm se naopak 11 bodového náskoku ujali hráči Basketpoint Frýdek-Místek, ale ani to nestačilo a mocným finišem v posledních dvou minutách rozhodli o jednobodové výhře Hunters.

1. BK VIVIDBOOKS Pardubice (Česká republika)

2. SKM Zastal Zielona Góra (Polsko)

3. Sršni Písek (Česká republika)

4. Oberpfalz Hunters (Německo)

5. Basketpoint Frýdek-Místek (Česká republika)

MVP:

Filip Hemerka (BK VIVIDBOOKS Pardubice)

Sebastian Marciniak (SKM Zastal Zielona Góral)

Teodor Kačírek (Sršni Písek)

Paul Kreutzmeier (Oberpfalz Hunters)

Tomáš Drabina (Basketpoint Frýdek-Místek)

Teodor Kačírek (Sršni Písek) - 112 bodů (28,0 bodu na zápas)

161 blog

Ostrów Wielkopolski vítězem dalšího turnaje U17

Na třetí pokus se chlapci ORLEN Akademia BM Stal dočkali vítězství, když na turnaji v Jeně připsali jedinou prohru a turnaj ovládli. Vylepšili si tak celkovou bilanci na 10-4 a zvýšili své šance na finálový turnaj.

Na turnaji v německé Jeně se o víkendu odehrál velmi vyrovnaný turnaj a více než polovina utkání skončila rozdílem do 10 bodů. Řada z nich i rozdílem jediného koše.

První místo si do Polska odváží tým ORLEN Akademia BM Stal, který sehrál několik dramatických duelů a podlehl pouze Písku.

Velký souboj mezi třemi týmy mající shodnou bilanci 3-2 se odehrál o zbylá dvě místa na stupních vítězů. Z minitabulky nakonec nejlépe vyšli Sršni Písek. Ostatně ti jako jediní dokázali porazit pozdějšího vítěze a tak si stříbro zajisté zasloužili. Mezi dvěma domácími týmy byli lepší starší chlapci U7 neb U16 Science City Jena.

Páté místo patří MBK Karlovka Bratislava a bez vítězství odjeli do Čech Královští Sokoli Hradec Králové.

1. ORLEN Akademia BM Stal (Polsko)

2. Sršni Písek (Česká republika)

3. Science City Jena (Německo)

4. Science City Jena U16 (Německo)

5. MBK Karlovka Bratislava (Slovensko)

6. Královští Sokoli Hradec Králové (Česká republika)

MVP:

Daniel Biel (Science City Jena)

Johann Grau (Science City Jena U16)

Tymon Kołpak (ORLEN Akademia BM Stal)

Tomáš Rybařík (Sršni Písek)

Karlis Ázacis (MBK Karlovka Bratislava)

Vojtěch Hamáček (Královští Sokoli Hradec Králové)

Daniel Biel (Science City Jena) - 133 bodů (26,6 bodu na zápas)

160 blog

Wroclaw vyhrála bez porážky základní část U13

Třetí turnaj a třetí zlato, to je výborná bilance basketbalistů týmu WKK Wroclaw v nejmladší kategorii U13. Poslední triumf si připsali o víkendu na turnaji v Ostrów Wielkopolski, na kterém opět nenašli přemožitele.

Pozici jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství potvrdili o víkendu hráči WKK Wroclaw, kteří zvítězili ve všech zápasech. Nicméně turnaj nabídl řadu vyrovnaných utkání a týmy na 1. až 5. místě spolu sehrály opravdu velmi vyrovnané duely.

Stříbro putuje do Čech k týmu Vlci Žďár nad Sázavou, který na turnaji startoval na divokou kartu mimo celkové pořadí. O druhé příčce rozhodli vítězstvím ve vzájemném dramatickém utkání s domácím týmem ORLEN Akademia BM Stal, který nakonec bral bronz.

Pod stupni vítězů sice skončily dva české týmy BK NH Ostrava a Sršni Písek, ale oba tyto celky byly velmi zdatnými soupeři i týmů, které se umístili nad nimi.

Bez vítězství odjeli na Slovensko chlapci z ŠBK Handlová.

1. WKK Wroclaw (Polsko)

2. Vlci Žďár nad Sázavou (Česká republika)